SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Pokal 9321071
nr 932 1071
Pokal
Silver, Magnus Aase, Norge, höjd: 14, invändigt förgylld
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 15 december 2014
kl 18:37:52
13/12 17:47:10
1.200 kr
15/12 17:25:57
15 dec
silver
Läs mer om silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver